XXVII. CORVIN BAJNOKSáG

 

 

Bankok és pénzintézetek közötti kispályás labdarúgó bajnokság versenykiírása

 

 

 

 

1.  A verseny célja

 

 

Þ  Bankok közti jó kapcsolat ápolása

Þ  Sportolási és versenyzési lehetősége biztosítása

Þ  Eldönteni, hogy „ki a legjobb” a nevezett csapatok közül

Þ  Eldönteni a helyezések, illetve a díjak sorsát

Þ  A kispályás labdarúgás népszerűsítése

 

 

2.  A Bajnokság rendezője és szakmai lebonyolítója:

 

 

Nagy Zsolt E.V.

1089 Budapest, Orczy tér 4/C 7/12.

Kapcsolattartó: Nagy Zsolt

 

A Versenybizottság Elnöke:   Vass András

         Tagjai:   Rácz Zsolt

           Gombár Frigyes

 

 

3.  A verseny ideje, helye

 

 

Þ  Ideje: 2015. szeptember 02-től - 2014. november 25-éig

Þ  2016. március 09-től - 2015. június 08-áig

Þ  Helye: A sorsolás szerinti időpontban, műfüves kézilabda méretű pályán, (minimum 25X40 méter) szerdán és csütörtökön 19.15 -22.00 óra között.

 

 

 

4.  Nevezés

 

Þ   A csapatok nevezését 2015. augusztus 02-án 24.00 óráig, e-mailen (vassandras65@gmail.com) kell eljuttatni a kiadott nevezési lapon.

Þ   A nevezési díjakat az Erste Bank Zrt. 11638001-12812901-38000007 egyszámlára számla ellenében kell átutalni a számlán meghatározott időpontig.

 

 

 

 

5.  A verseny résztvevői

 

Þ  A versenyen részt vehet bármely nevezett közép- vagy kisbank labdarúgó csapata (5+1 fő + 9 fő tartalék), amely időben benevezett a bajnokságra, és elfogadja a versenyszabályokat, valamint befizeti a nevezési díjat.

Þ  A csapat tagja lehet:

Þ  Az adott bank bármely fő- vagy mellékállású dolgozója, illetve az, aki az adott csapatban nevezési lappal igazolhatóan legalább 3 éve játszik.

Þ  Maximum 1 fő idegenlégiós. Ezek nevét a nevezési lapon ID jellel külön meg kell jelölni.

Þ  Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet, kivéve, ha a játékos elmúlt 40 éves, akkor osztályonként egy-egy csapatban szerepelhet.

Þ  A mérkőzés megkezdése előtt a csapatkapitányok kötelesek kitölteni a mérkőzés jegyzőkönyvét.

Þ  A bajnokság sportszerűségének, tisztaságának megóvása érdekében, minden, a bajnokságban résztvevő játékos részére fényképes igazolást kell készíteni. Ezen igazoláson szereplő fényképek a mérkőzés jegyzőkönyv mellékletét képezik.

Þ  Csak azok a játékosok vehetnek részt a versenyben, akik érvényes igazolással rendelkeznek.

Þ  Az igazolások érvényesítését a Versenybizottság végzi a nevezési lap beérkezésétől a bajnokság megkezdéséig folyamatosan.

Þ  Pótigazolások érvényesítése 2016. február 01.-től a bajnokság tavaszi megkezdéséig folyamatosan.

Þ  A mérkőzés előtt a játékvezetők minden esetben ellenőrzik az igazolásokat/fényképeket a csapatkapitányok jelenlétében. A játékvezetőnek kötelező az igazolás ellenőrzése.

Þ  óvási szándékot a mérkőzés befejezése után max. 10 perccel a jegyzőkönyvre rá kell vezettetni a játékvezetővel.

Þ  óvást a következő mérkőzés megkezdéséig kell a Versenybizottságnál írásban jelezni 1.000,- forint óvási díj befizetésével együtt. Ennek hiányában az óvást nem tudjuk elfogadni. Az óvás jogossága esetén az óvási díj visszafizetésre kerül.

Þ  Az óvás jogosságáról a Versenybizottság dönt, és írásban értesíti a feleket.

Þ  Az óvás jogossága esetén a mérkőzés eredményét megsemmisítjük. A mérkőzés 3 pontját 5 : 0-ás gólkülönbséggel a vétlen csapat kapja, a vétkes csapat pontszámából 3 büntetőpont kerül levonásra.

Þ  Jogosulatlan szereplés gyanúja esetén a játékvezető illetve a Versenybizottság bármely tagja is jogosult óvást benyújtani.

Þ  A játékban nem vehetnek részt azok a játékosok, akik az NB I., NB I./B. és NB II. játékengedélyes labdarúgói, s akiket az NB I., NB I./B. és NB II. osztályú felnőtt labdarúgó bajnokság 2015. június 30.-a után szerződtetett, valamint a kispályás nemzeti bajnokságban szereplő csapatok játékosai.

Þ  A nevezési lapon a benyújtáskor minimum 8 névnek szerepelnie kell. Nem kötelező a 15 játékos nevének és az igazolás számának feltüntetése. A fel nem használt helyekre a bajnokság megkezdésének napjáig, illetve 2016. február 01-től a tavaszi szezon megkezdése napjáig lehet új játékosokat nevezni, a bajnokság közben viszont nem! A tavaszi nevezéseknél lehetőség nyílik arra, ha mind a 15 játékos neve fel van tüntetve a nevezési lapon, hogy 5 játékost cseréljen egy csapat. Azok a játékosok, akik lekerültek a nevezési lapról a tavaszi fordulókban már nem léphetnek pályára volt csapatukban.

 

 

 

 

 

6.  A verseny lebonyolítása

 

 

Þ  A bajnokságban szereplő csapatok egy csoportba, őszi – tavaszi rendszerben oda – visszavágó mérkőzést játszanak.

Þ  Az első helyezett lesz a XXVII. CORVIN BAJNOKSáG győztese.

Þ  Amennyiben a jelentkezett csapatok létszáma meghaladja a 16 csapatot két (maximum 13 csapatos) csoportra (I. illetve II. osztály) osztjuk szét a 2014-2015-es bajnokság végeredménye alapján, illetve az újonnan jelentkező csapatokat a II. osztályban indulhatnak.

Þ  Ennek eredménye alapján:

Þ  Az I. osztályból az utolsó csapat esik ki a II. osztályba és az utolsó előtti csapat osztályozót játszik a II osztály második helyezettjével (jelentkező csapatok létszámától függ).

Þ  A II. osztályból az első csapat kerül fel az I. osztályba és a második helyezett csapat osztályozót játszik az I osztály utolsó előtti helyezettjével (jelentkező csapatok létszámától függ).

 

 

 

Þ  Díjazás

Þ  I. osztály 1-3 helyezettje:  érem + serleg + díjak

Þ  Legsportszerűbb csapatok:                          Díj

 

 

 

 

Þ    A Bajnoksággal párhuzamosan folytatjuk a XVI. CORVIN KUPA sorozatot, amennyiben a Bajnokságban szereplő csapatok létszáma eléri a 15 csapatot. A Bajnokságban résztvevő csapatok automatikusan elindulhatnak.

Þ    A csapatokat a Bajnokságban szereplőcsapatok létszámának megfelelően csoportokba sorsoljuk, ahonnan az első és második helyezett jut a legjobb 8 közé.

Þ    A Kupa a legjobb 8 között egyenes kieséses rendszerben zajlik.

Þ    A mérkőzéseket tornateremben rendezzük havonta 1-1 alkalommal (szombaton és vasárnap)

 

 

 

 

7. Technikai értekezlet

 

 

Þ  2015. augusztus 27-én (cütörtök) 17:15 órakor tartjuk. Ezen az értekezleten a csapatok és a játékvezetők képviselőinek megjelenésére számítunk.

Þ  Az értekezlet helye: későbbi időpontban kerül megnevezésre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.   Várakozásról, a halasztásról és ki nem állásról

 

 

Þ  A mérkőzéseken nincs várakozási idő. Amennyiben a csapat létszáma a 3 + 1 fő (ehhez minimum 1 kapus és 3 mezőnyjátékos szükséges) el kell kezdeni a mérkőzést. Kivételes esetben a 2 csapat megegyezhet a kezdési időpontról, de a kezdés nem befolyásolhatja a soron következő csapatok kezdési időpontját. (tartsuk tiszteletben mindenki idejét). Ha nincs meg a minimális létszám, akkor a mérkőzés 3 pontját 5:0-ás gólkülönbséggel a vétlen csapat kapja, a ki nem álló csapattól pedig 3 büntetőpont kerül levonásra.

 

Þ  Ha egyik csapat sem jelenik meg, akkor 0 : 0-s gólkülönbség mellett mindkét csapattól 3-3 pontot levonunk.

 

Þ  A bajnokságban halasztani semmilyen indokkal, még a két csapat megegyezése esetén sem lehet. Azonban minden csapatnak lehetősége van a bajnokságban egy alkalommal egy mérkőzést előre hozni. Ennek feltétele, hogy

Þ  ezt a szándékukat a mérkőzés kiírt időpontja előtt legalább 30 nappal jelezzék a Versenybizottságnak

Þ  egyezzenek meg az időpontban és a helyszínben az ellenfél csapatával

Þ  gondoskodjanak pályáról és játékvezetőről

Þ  a mérkőzést az eredetileg kiírt időpontot megelőzően kell lejátszani

 

Þ  Ha valamelyik csapat nem tud legalább 3+1 játékossal kiállni a mérkőzésre, akkor azt ki nem állásnak kell minősíteni, a mérkőzést a vétlen csapat javára 5:0-ás gólkülönbséggel kell jóváírni, és a vétkes csapattól 3 büntetőpontot le kell vonni, függetlenül attól, hogy a ki nem állási szándékukat előzetesen jelezték-e vagy sem. A harmadik ki nem állás után a csapatot a bajnokságból ki kell zárni. Ha a kizárás az őszi idényben történik, akkor a csapat eredményeit törölni kell, ha a tavaszi idényben, akkor az őszi eredmények megmaradnak, csak a tavaszi eredmények törlődnek. Kivétel: ha a harmadik ki nem állás a bajnokság utolsó fordulójában történik, ekkor az összes eredmény megmarad, de a kizárt csapatot természetesen a bajnokság utolsó helyére kell rangsorolni.

 

Þ  Ha az így kizárt csapat az I. osztály tagja volt, akkor kiesőnek számít, és az I. osztályból eggyel kevesebb csapat esik ki.

 

Þ  A kizárt csapat játékosait a bajnokság végéig más csapat nem igazolhatja le.

 

 

 

 

 

 

 

 

Þ   A mérkőzéseken begyűjtött sárgalapokat, 2 perces kiállításokat és a piros lapot nyilvántartjuk a következők szerint (sárga lap 1 hibapont, a 2 perces kiállítás 2 hibapont, a piros lap 4 hibapont jár):

Þ    4 hibapontos figyelmeztetés után automatikusan 1 mérkőzésről szóló eltiltás jár

Þ    8 hibapontos figyelmeztetés után automatikusan 2 mérkőzésről szóló eltiltás jár

Þ    12 hibapontos figyelmeztetés után automatikusan a Bajnokság befejezéséig szóló eltiltás jár

Þ    1 két perces kiállítás 2 sárgalapos figyelmeztetésnek felel meg

Þ    1 piros lapos figyelmeztetés után automatikusan 1 mérkőzésről szóló eltiltás jár, azonban ebben az esetben a fegyelmi bizottság határozza meg az eltiltás mértékét

 

Þ  Komoly sportszerűtlenség esetén, (kirívóan durva játék, játékvezető megsértése, tettlegesség, jogosulatlan játékos(ok) szerepeltetése stb.) - amennyiben ezt a játékvezető a jegyzőkönyvön rögzíti – a Versenybizottság a vétkes játékost egy vagy több mérkőzésről, vagy akár végleg is eltilthatja, súlyosabb esetben a vétkes csapatot a bajnokságból kizárhatja.

 

 

Þ  A labdarúgó fegyelmi büntetései:

 

Þ    Eltiltás legalább egy és legfeljebb három mérkőzésre, vagy ennek megfelelő időre, ha kiállították, vagy a játékvezetői feljelentés oka:

a)    durva játék,

b)    a játékvezető döntéseinek ismételt kifogása,

c)    sportszerűtlen viselkedés,

d)    az ellenfél, vagy más, a mérkőzésen jelen lévő személy durva megsértése

e)    egyéb - a különös rendelkezések között fel nem sorolt – sportszerűtlenség

 

Þ    Eltiltás legalább két és legfeljebb négy mérkőzésre vagy ennek megfelelő időre, ha a kiállítás, vagy a játékvezetői oka:

a)   játékvezető zaklatása, durva megsértése

 

Þ     Eltiltás legalább hat és legfeljebb tíz mérkőzés vagy ennek megfelelő időre ha a kiállítás, vagy a játékvezetői feljelentés oka:

a)   játékos(ok) vagy a mérkőzésen jelenlévő más személy(ek) tettleges

bántalmazása

 

Þ    Eltiltás legalább tíz mérkőzésre vagy ennek megfelelő időre, de legfeljebb egy évre, ha a kiállítás, vagy a játékvezetői feljelentés oka:

a)   a játékvezető durva, kirívó tettleges bántalmazása.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Helyezések eldöntése

 

Þ    A bajnokságban a mérkőzés győztese 3, a vesztes 0, döntetlen eredmény esetén mindkét csapat 1-1 pontot kap.

Þ    A sorrendet a bajnokságon belül a több szerzett pont, ennek azonossága esetén a gólkülönbség, ha ez egyenlő a több lőtt gól, ha ez is azonos, akkor az egymás elleni eredmény dönt.

Þ    Ha mindezek alapján nem dől el az 1-3. hely sorsa, akkor egy 2X15 perces helyosztó mérkőzés dönt a helyezésekről.

 

 

 

10.  Játékidő

 

Þ    A mérkőzések játékideje 2X25 perc. Ha a mérkőző felek között 10 gól a különbség, akkor a játékvezető köteles lefújni a mérkőzést, és az eredmény az akkori állással kerül be a jegyzőkönyvbe.

 

 

 

11. Felszerelés

 

 

Þ    A versenyen műfüves-, ill. teremcipő használható. A fém - illetve műanyag stoplis cipő viselete szigorúan tilos!

Þ    A játékosok semmi olyan felszerelési tárgyat nem viselhetnek, ami a többi játékosra nézve veszélyes lehet.

Þ    Ennek betartását a játékvezető köteles ellenőrizni, és még a két csapat megegyezése esetén sem léphet pályára ilyen cipőben a játékos.

Þ    Ha pályára lépett a mérkőzés folyamán, és a játékvezető vagy az ellenfél bármely tagja ezt észreveszi, úgy cserével végleg ki kell állítani.

Þ    Azonos felszerelésről a résztvevők maguk gondoskodnak. Azonos színű szerelés esetén sorsolás alapján az egyik csapat színes trikóban játszik, melyet a Szervező Bizottság biztosít.

 

 

 

12. Költségek

 

 

Nevezési díj: bruttó 368,300,- Ft / csapat

 

 

 

 

 

13. Játékszabályok

 

 

Þ    A kispályás (5 + 1 fős) labdarúgás általános szabályai a mérvadók.

Þ    A mérkőzésekre játékvezetőt a Szervező Bizottság biztosít.

Þ    A mérkőzéseken sárga lapos figyelmeztetés és 2 perces büntetés lehetséges. Sárga lap után adható 2 perces kiállítás. Aki bármilyen 2 perces kiállítás után újabb sárga lapot vagy 2 percet érő szabálytalanságot követ el az végleges kiállításra kerül. Ekkor a vétkes játékos ezen a mérkőzésen már nem játszhat, de helyette 5 perc büntetés után csere játékos beállhat. Kirívóan durva szabálytalanságért azonnali végleges kiállítás jár, de helyette 5 perc büntetés után csere játékos beállhat. A végleg kiállított játékos csapata következő mérkőzésén nem szerepelhet. A végleges kiállításra kerülő játékos büntetése (eltiltás) a Fegyelmi Bizottság döntésétől függ. A Verseny Bizottság a játékvezető és a 2 csapatvezető és a játékvezető által leírt beszámoló alapján fogja meghozni a döntését.

A sárga  lap  felmutatása  azt  jelzi,  hogy egy  játékos, cserejátékos, vagy lecserélt

játékos figyelmeztetésben részesült.

A piros lap felmutatása azt jelzi, hogy egy játékost, cserejátékost vagy a lecserélt

játékost kiállították.

Sárga vagy piros lap csak játékosnak, csere játékosnak vagy lecserélt játékosnak mutatható fel.

A játékvezetőknek attól a pillanattól van joguk a fegyelmezési szankciók alkalmazására, amikor a mérkőzés előtt belépnek a játéktér épületébe, vagy helyszínére, egészen addig, amíg elhagyják azt.

Az a játékos, aki, akár a játéktéren akár azon kívül, figyelmeztetést vagy kiállítást maga után vonó szabálysértést követ el ellenféllel, csapattárssal, a játékvezetőkkel vagy bármely más személlyel szemben, az a szabálysértés természetének megfelelően büntetendő.

 

Þ    Figyelmeztetéssel járó szabálytalanságok

Þ    Figyelmeztetni kell és sárga lapot kell felmutatni annak a játékosnak, aki elköveti a következő hét szabálytalanság valamelyikét:

• sportszerűtlen magatartásban vétkes

• szóval vagy mozdulattal kimutatja eltérő véleményét

• következetesen vét a játékszabályok ellen

• késlelteti a játék újraindítását

• szabadrúgásnál, szögletrúgásnál vagy bedobásnál nem tartja be az előírt távolságot

• a játékvezető engedélye nélkül belép vagy visszatér a játéktérre

• szándékosan elhagyja a játékteret a játékvezető engedélye nélkül

Figyelmeztetni kell azt a cserejátékost vagy lecserélt játékost, aki elköveti az alábbi három szabálytalanságot:

• sportszerűtlen magatartásban vétkes

• szóval vagy mozdulattal kimutatja eltérő véleményét

• késlelteti a játék újraindítását

 

 

Þ    Kiállítással járó szabálytalanságok

Þ    Ki kell állítani és piros lapot kell felmutatni annak a játékosnak, aki elköveti a

következő hét szabálytalanság valamelyikét:

• súlyos szabálytalanságban vétkes

• erőszakos cselekedetben vétkes

• leköpi ellenfelét vagy bármely más személyt

• a labda szándékos kezezésével gól elérésében gátolja az ellenfelet, vagy   nyilvánvaló gólhelyzetet semmisít meg (ez nem vonatkozik a saját   büntetőterületén lévő kapusra)

• szabadrúgást vagy büntetőrúgást maga után vonó szabálytalansággal gól   elérésében gátolja meg a kapura törő ellenfelet, vagy nyilvánvaló   gólhelyzetet semmisít meg

• goromba, durva vagy sértő kifejezéseket és/vagy mozdulatokat használ

• ugyanazon mérkőzésen másodi figyelmeztetést kapja

Þ    A játékosnak, cserejátékosnak vagy a lecserélt játékosnak amennyiben

kiállították, el kell hagynia a játéktér környékét és a technikai zónát.

Þ    Játék közben a csere (kapus kivételével) folyamatosan történhet. Játékost cserélni csak a középvonaltól maximum 5 m-re, jobbra vagy balra lévő saját térfélen lehet. Szabálytalan csere esetén közvetett szabadrúgást kell ítélni. A játéktéren kívülre kerülő labda bedobással vagy berúgással hozható játékba (de ebből érintés nélkül gól nem szerezhető). Sarokrúgásnál a védő játékosnak a köríven belül kell állnia.

Þ    A kapus a saját csapattársa által hazaadott labdát csak lábbal érintheti, kivételt képez a fejjel történő hazaadás. E szabály megsértéséért közvetett szabadrúgást kell ítélni a 6 méteres vonalról.

Þ    Ha a már védett vagy érintett labda a kapusról az alapvonalon túlra kerül, szögletrúgást kell ítélni.

Þ    Kirúgásból és középkezdésből egy érintéssel, azaz közvetlenül gól érhető el.

Þ    Szabadrúgásnál, illetve szögletrúgásnál a védekező csapat játékosainak a labdától minimum 5 méterre kell állniuk.

Þ    Becsúszó szerelés nincs!(az elkövetésért közvetlen szabadrúgást kell ítélni!)  Kivéve saját büntetőterületén belül a kapust, feltéve, ha mozdulatával, védésével nem veszélyezteti ellenfele testi épségét! Ha a labda nincs az ellenfélnek megjátszható közelségben, és úgy történik a becsúszás, illetve mentés, akkor a játékvezető nem avatkozik közbe!

Þ    A Szervező Bizottság a csapatoknak költségtérítést nem biztosít.

Þ    Az elsősegély csomagok ellátásról Szervező Bizottság gondoskodik.

Þ    Az őrizet nélkül maradt értéktárgyakért a Szervező Bizottság nem vállal felelőséget.

Þ    Különdíjak felajánlhatók (gólkirály, vigaszdíj, sportszerűség, legjobb játékos, stb.).

 

 

Budapest, 2014. június 12.

 

 

 

CORVIN BAJNOKSáG

     Szervező Bizottsága